21. 7. 2021 – nález dospělého ev. nemocného kocoura – Věšín. Nález nahlášen, pan starosta informován.

Paní, ke které se King přitoulal na zahrádku, nám volala se zděšením, že tam má nemocného kocoura, kterému kapou z tlamy sliny a krev. Ačkoli momentálně místo nemáme, kocourka jsme přijali. Jde o pěkného dospělého, krotkého, mazlivého a NEkastrovaného samce. Příčina problému je evidentní. V tlamce má herpes a kromě toho má ohromně zanícené dásně a zuby, především zadní už neplní svoji funkci, ani už jako zuby nevypadají :-(. Musí urgentně ven, zřejmě všechny kromě špičáků… Stomatitída, gingivitída jsou poměrně častým problémem kocourů i koček a to již v mladším věku. Trhání zubů, které je jediným řešením, řešíme velmi často. Jenže, jak si má pomoct kocour bez domova, kterého na veterinu nikdo nevezme ?

Kocourek je nyní pod antibiotiky a v karanténě. Díky tomu, že není kastrovaný, je to opravdu „silná káva“ (velmi zapáchá)… Krevní testy neukázaly další závažné problémy, je Felv a Fiv negativní. Žere jenom kapsičky a konzervy. Plánovaná operace je 4. 8. 2021 na veterině Mírové nám. u MVDr. Skalové. Držte palce. Pokud byste chtěli kocourkovi přispět na operaci nebo žrádýlko, č. účtu je
2801357586/2010.


11.8. se kocourek vrátil do Věšína. Paní nálezkyně si ho nechá. Kocourekovi se odstranily všechny zuby kromě špičáků, herpes visur je zaléčený, už je mu hej. Milý a nyní vyléčený, vykastrovaný kocourek si svůj domov a misku žrádla určitě zaslouží.

Může jít o obrázek 1 person a cat