10. 7. 2021 – nález tří koťat rekreanty v chatové oblasti na Podolsku, hlášeno obci.

Rekreanti si na dovolené všimli potulné kočky. Po několika dnech se začalo z místa ozývat mňoukání koťat a tak byli objeveni tito drobečkové. Z nejzjištěné příčiny ležela kočka u koťat již několik dní mrtvá. Koťátka začínají zrovna sama jíst, ale máma schází. Koťátka jsou v naší péče, jsou odčervená a mají se k světu.

Záhy zemřela malá rezavá kočička, která byla od začátku nejmenší a nejslabší. Dostala silnou infekci, celá zežloutla a paní veterinářka nám pečlivě vysvětlila procesy a chemické reakce v těle s tím, že záchrana není možná, a tak se bohužel i stalo. Koťátka totiž sála několik dní z mrtvé matky kočky mléko a v okamžiku, kdy byla koťátka nalezená, byla již kočka ve velmi špatném stavu, vzhledem k dešti a následným vysokým teplotám. Je zázkrak, že přežila ostatní dvě a byla naprosto zdravá.

15. 8. odjíždí do adopce rezavý kocourek a mouratá kočička. Spolu. Tak, jak jsme jim to moc přáli. No, copak jde takovou krásnou dvojičku rozdělit ? Koťátka odjela se sympatickou rodinou do Plzně.