8. 5. 2021 – Černá v Podšumaví – soukromý majitel

Velmi hodná paní, která se mnoho let stará o tuláčky, se nám přihlásila, že by přijala i nějakou plachou číču z Podolí. Místo toho jsme ale bohužel zjistili, že tenhle krásný kocourek Ťapík, který se neuspěšně léčil na chřipku, má ošklivou kočičí nemoc FIV. Zatím ho kromě ošklivého chrchlání, kýchání a pšíkání nic jiného neohrožuje, ale perspektiva dobrá není. FeLV, FIV a FIP jsou jedny z nejhorších kočičích nemocí a jsou dříve nebo později smrtelná. Kocourek je v léčbě akutního problému a absolvuje kastraci. Potom může žít stranou od ostatních kočiček, aby je neohrozil a třeba si ještě nějaké hezké chvilku užije.

Velká škoda, kocourek je mimořádně přítulný a mazlivý. Apeluji na majitele kocourů, nepodceňute kastrace. Tuto nemoc mají ponejvíce nekastrovaní dospělí kocouři – ze rvaček a z páření.

Odjezd – Ťapík žije v krásně zařízené prostorné kočičí místnosti jako jediná kočička s touto chorobou. Má výhled ven a má úžasnou pečovatelku. Po léčbě ve spolku se výrazně zlepšil, ale tato nemoc se prostě přeprat nedá. S jeho paničkou jsme vymysleli a dodali vodítko a kšírky. Jelikož bydlí obklopen krásnou přírodou, paní s ním zkusí chodit ven na procházky pod dohledem. Tímto způsobem FIVem nikoho nakazit nemůže. Ťapík přírodu miloval, tak ať má alespoň ty procházky.