Nález 20.7. 2022, Vodňany, rybník Pražák

Goma je 5-6 měsíců stará kočička. Upozornila na ní hodná paní, která si jí všimla, kdy se přijela na rybník koupat. Kotě bylo vyděšené, zanedbané, podvyživené, čímsi zalepené, má horší zuby-rešíme antibiotiky, začervené. Paradoxně milá a mazlivá. Zřejmě produkt nezodpovědného člověka-množitele koček a majitele nekastrované kočky.

Koťátko se u nás dává dohromady. Test fiv a felv negativní. Je velice milé a mazlivé povahy. Mám z ní pocit, že u nás po tom strádání tak nějak vděčně „odpočívá“.

S Městem Vodňany, především s odborem životního prostředí jsme se docela dohadovali. Pan vedoucí životního prostředí byl velmi nepříjemný, dokonce na nás zkoušel, že kočka není odsud – naštěstí vše fotíme. A měl elementární neznalosti zákonů – NOZ nález zvířete, Zákona na ochranu zvířat proti týrání i veterinárního zákona. Město nemá zajištěný odchyt a převzetí koček po dobu 24 hodin denně, nemají kastrační program, tvrdí, že kočka je zvíře volně žijící !!!!Tvrdí to možná proto, že nikdo ze strážníků MP (kteří jsou milí a slušní), nemá odchytový kurz.Doposud tedy ve Vodňanech probíhaly odchyty nelegálně ?! Budeme se informovat na Státní veterinární správě.
Nyní mají nově smlouvu s Animal Rescue, což nikdo však nálezkyni ani nám neřekl. Vyšlo to najevo, až když jsme se s obcí dohadovali. Obec nám totiž odmítla na kočku přispět.

Aktualizace – kočička byla předána po uvolnění místa do Animal rescue . Děkujeme za spolupráci.