Příjem 3.3.2022, Laziště, kočky po zemřelém pánovi a další toulavé. Odchyty s vědomím obce Laziště.

Jedna z těch „mazlivějších“ kočiček z místa. Na mě si už zvykla, nechá se hladit. V nové rodině bude potřebovat čas, ale potom bude navždy „vaše“. Je zvyklá na další kamarády. Život v bytě jí nevadí, s výběhem ven to bude také OK. Zorka zřejmě na jedno oko nevidí vůbec nebo špatně.

Zorka je zřejmě sestra Valinky a mají se moc rády. Spolu by jim bylo nejlépe.

Celá kolonice skoro 15ti kočiček jsou smutný příběh. V prosinci 2021 měla autonehodu dvojice starších občanů z Laziště. V autě dokonce vezli krmení pro kočičky a ještě ze sanitky starý pán volal sousedovy, aby se o kočky postaral. Pán bohužel zraněním nehody podlehl a paní skončila v nemocnici a na domeček už se nevrátí. Kočičky osiřely, byly vykázány z tepla kuchyně jen na ven a já jsem to začala řešit. Nebudu zabíhat do detailů, snadné to pro zvířata nebylo, ani pro příbuzné, kteří neví, co s kočkami. Jedno kotě venku v prosinci i zahynulo zimou. Další kočky jsem odchytala. Byla to směs koček z pánovy domácnosti a klasických plachých tuláků, těžko rozeznat. Na vsi nekastruje více lidí, nedá se potom poznat, kdo komu patří, respektive patřil.

Polovina kočiček čeká v našem spolku na adopci a zhruba polovinu jsem vypustila zpět na místo. Bohužel to dopadlo tak, že musím na místo navážet kompletní krmení – granule i konzervy, aby jedna paní krmila a otázka je, jak dlouho bude ochotná krmit, protože tu situaci nějak neunáší..

Kočičky, které jsou u nás, jsou velice kromné, nenáročné. Jsou kastrované, odčervené, zdravé, očkované.