Příjem 14.2. 2021, Prachaticko. Zhruba 5letý kocour, silný, velký.

Od února jsem řešila velké množství kočiček z malé vísky na Prachaticku, kde se starší, téměř 80 let staří lidé museli přestěhovat ze zchátralého domečku jinam. Měli své tři kočky (kastrované) a potom různé tuláky, kteří s nimi žili (nekastrovaní). Celkem skoro 15 koček. Některé kočičky žily jenom uvnitř domu, jiné chodily i ven. Nebylo žádné jiné řešení, co s nimi. Pro náš malý spolek (1,5 osoby :-(), je to ohromné sousto finančně i kapacitou a bohužel je to jenom kapka v moři záchrany. Je jasné, že naše obce jsou plné těchto smutných příběhů, především proto, že je málo osvěty, lidé nekastrují kočky a kocoury, schází preventivní kastrační programy, vedení většiny obcí neřeší toulavé kočky, které se pak dále množí.

Všechny kočičky jsou po kastraci. Některé jsme přeléčily antibiotiky z důvodu rýmy. Několik z nich bylo náhodně testováno Felv a Fiv s negativním výsledkem. Nyní kočičkám hledáme domovy.

AKTUALIZACE DUBEN 2022:

Je kastrovaný, odčervený, naočkovaný. A nyní řešíme neduhy – operace zubů, s odstupem bude následovat očních víček. Má obrácené řasy směrem do oka, tudíž stále slzí a navíc to musí být docela nepříjemné. K tomu ještě řešíme kožní problémy. Kocourek proto zatím není k adopci.

Kocourek se u nás pěkně vymazlil, je příjemný PAN kocour.

Může jít o obrázek kočka