Dospělá mouratá kočička, kterou přinesli občané z Písku k uspání na veterinární kliniku. Příjem 14.2.2022

Neví se, odkud kočička pochází, zda z Písku nebo nějaké vesnice, neznáme ani jména lidí, kteří ji donesli a krmili. Kočičku přinesli k uspání, jelikož na tom byla opravdu zle, ale hlavně proto, že byla extrémně zablešená. Chuchvalce chlupů měla slepené blešími vajíčky, bližšího popisu není zapotřebí. Byla podvyživená, anemická, vyšel jí pozitivní test na Felv, nicméně nebylo to ještě zvíře hodné uspání. Zajímavé bylo, že v uchu měla kastrační cvik, který jsme před 5,4 lety v Písku dělali, ovšem mohla být kdekoli jinde kastrována v rámci nějakého republikového kastračního programu.

A tak se Bertička dostala ke mě. Kočička se už dala do pucu, přibrala, nejeví známky žádné nemoci, dokonce začíná být mazlivější, začala vrnět, nechá se pomazlit. Nicméně nemoc Felv je opravdu nemoc nešťastná, infekční a takové kočky se musí držet stranou od ostatních navždy. Začala jsem jí tedy hledat domov, kde by žila s kočičkami stejně nemocnými a našla jsem útulek na Moravě. Pro jistotu jsme udělali ještě další test – antigenní a ejhle, vyšel negativně.

Duben-čekáme na výsledky PCR testu na Felv, který rozhodne o dalším osudu Bertičky. Moc bych jí přála, aby byla zdravá a tím pádem se zařadila mezi zdravé kočičky a našla by hezký domov.

AKTUALIZACE KVĚTEN: Bertička nemá chorobu Felv, dvoje testy vyšly negativně. To je ta nejlepší zpráva, čeká jí tedy dlouhý a spokojený život. Bertička se tak po velmi dlouhé době v izolaci dostala do vlastního volného pokoje a z nás opadl strach a stres nad jejím osudem.

Kočička značně při přibrala na váže, cca 80% své původní hmotnosti. Nyní řešíme ještě kožní problémy, byly napíchnuty depotní kortikoidy. Přece jenom její kožich byl slepený blechami, tak se ještě vzpamatovává. Ale už by jí nikdo nepoznal, je to hezká, milá kočička. Ačkoli je maličko rezervovaná a na svého nového páníčka si bude muset zvyknou. Určitě ne do rodiny s malými dětmi, spíše do klidného prostředí. Společenství dalších kočiček nebo psa, jí vadit nebude.