Příjem 14.2. 2021, Prachaticko, od soukromé osoby, záměrně neuvádíme obec v rámci ochrany původních majitelů.

Mladá kočička, max rok stará, přibližné narození 5/2021. Jde o velmi pohlednou bílostříbrnou kočičku. Je rezervovanější povahy a pokud vejde do místnosti cizí člověk, nepřijde k němu. Kolem mě krouží a nechá se normálně hladit. Bude potřebovat trpělivého a laskavého člověka a za krátký čas to bude super kočka. Je zvyklá na kolektiv. Pokud nemáte další kočku, vezměte si k ní někoho z její rodiny od nás :-). Nemůže žít jako jedináček, není vhodná do velmi hlučné domácnosti. U původních majitelů žila jen v bytě. Aktualizace březen – již kastrovaná, očkovaná, odčervená.

Od února jsem řešila velké množství kočiček z malé vísky na Prachaticku, kde se starší, téměř 80 let staří lidé museli přestěhovat ze zchátralého domečku jinam. Měli své tři kočky (kastrované) a potom různé tuláky, kteří s nimi žili (nekastrovaní). Celkem skoro 15 koček. Některé kočičky žily jenom uvnitř domu, jiné chodily i ven. Nebylo žádné jiné řešení, co s nimi. Pro náš malý spolek (1,5 osoby :-(), je to ohromné sousto finančně i kapacitou a bohužel je to jenom kapka v moři záchrany. Je jasné, že naše obce jsou plné těchto smutných příběhů, především proto, že je málo osvěty, lidé nekastrují kočky a kocoury, schází preventivní kastrační programy, vedení většiny obcí neřeší toulavé kočky, které se pak dále množí.

Všechny kočičky jsou po kastraci. Některé jsme přeléčily antibiotiky z důvodu rýmy. Několik z nich bylo náhodně testováno Felv a Fiv s negativním výsledkem. Nyní kočičkám hledáme domovy.

Po příjmu
Je to kráska. Hodný páníček jí musí dát lásku a jistotu.