Příjem 8/2021, Město Písek, insolvence majitelů, převzatý od Bytové správy Písek.

Koncem léta jsme přijali do péče 4 kočičky, které zůstaly v bytě v Písku, který se vyklízel kvůli insolvenčnímu řízení majitelů bytu. Jde o dva chlupaté kocourky, na fotce je otec. Je to mladý kocour, jemné, klidné povahy. Rád se mazlí, musí si zvyknout. Jeho syn je krásný mour, bojavý. Můžeme je nabídnout do adopce v průběhu ledna, až vyprší lhůta pro vrácení koček. Původní majitelé bydlí na noclehárně, takže adopce novým páníčků je spíše jasná. Budeme rozdělovat kočky na dvě skupiny. Kluky zvlášť a holky zvlášť.

AKTUALIZACE LEDEN 2021 – Kocour nám onemocněl, „jakoby“ ochrnul, začal se špatně pohybovat, hlavičku měl svěšenou, na straně…Dost jsme to veterinárně řešili, zlepšení je. Avšak ještě počkáme s adopcí, abychom si byli jisti, že je klučík v pořádku. Stále platí, že by mu bylo dobře s klidným Chlupáčkem. Macíka jsme v průběhu léčby přejmenovali na Cukříka – Sugar. V léčbě, tak nějak, ke konkrétní kočičce člověk přilne a při intenzivním ošetřování se vztah prohlubuje. Cukříček je neskutečné zlatíčko, sluníčko, hodný kocourek, spíše submisivní, na počátku se bude trošku bát. Vhodný bude jen do klidné rodiny, na pohodu, bez malých dětí, bez příliš akčních koček.

MOMENTÁLNĚ JE V LÉČBĚ, NENABÍZÍME.

Únor 2021 – Nad Cukříkem se schází veterinární konzilium, CT se čte až ve Švýcarech, dává nám zabrat. Respektive, ne nám, ale hlavně veterinární sestřičce Katce z Týmu MVDr. Vačkáře ve Strakonicích, která o něj pečlivě pečuje. Samozřejmě, nejen ona. Padají mu ionty, draslík, čímž dochází k jeho neurologickým stavům a úbytku energie. Měl období nechutenství, momentálně je na sondě, která mu dodává živiny. Díky tomu velmi ožil a je schopen chodit. Až zesílí, čeká ho operace na nadledvince, vypadá to, že toho může být příčinou. Je to vlastně poslední šance – BUĎ a NEBO. Trápit ho nebudeme, nebojte :-(.

Duben 2021 – Cukřík je prominentním pacientem, ale také oblíbencem a chráněncem veteriny ve Strakonicích, Písecká ul. Překonal všechny akutní problémy a nyní nabral již na 3 kg, pečuje o sebe a začíná to být normální kocourek. Ale,…bez denní dávky draslíku nemůže existovat. Takže zatím se mu ještě dává čas na zesílení před event. operací a celkově se zvažuje, co s ním.