Na skládce Smrkovice-Vydlaby žilo několik koček, všechny plaché. Z areálu třídící linky plastů byla odchycena kočka se čtyřmi malými koťaty a dva kocouři. Kočička s koťaty u nás zůstala a jsou již všichni zadaní. Oba kocouři se vrátili po kastraci zpět do lokality. Nyní mají k dispozici krmné místo, včetně boudiček na spaní.
Ve spodní části byly další tři bezprizorní kočky, které se živily pouze tím, co našly na skládce. Momentálně jsou u nás, aby absolvovaly kastraci a rekonvalescenci po ní. Dvě kočky a kocour jsou velmi krásní, nejsou agresivní, pouze se moc bojí. Zůstávají u nás a nabízí se do adopce. Jsou vhodní i do domečku, kde by mohly časem chodit ven. Stejně tak by jim bylo dobře na statku s rozumným hospodářem. Ovšem pouze s podmínkou, že budou velmi dlouho /až dva měsíce/ zavřeny, aby si na nový domov zvykly a hned neutekly. Určitě ocení plnou misku raději, než prolézání skládkou. Na fotce je krásný, velký, mladý kocour Shrek. Všechny tři kočičky jsou jedna rodina, mají delší, hebkou srst, jsou opravdu velmi pěkní.
Dá se předpokládat, jako u ostatních tuláčků, že by se jim mohl zalíbit i život v bytě. Zatím neznáme povahy. Postupně budeme aktualizovat.