Kdo jsme?

Jsme malý spolek, který chce ulehčit život opuštěným, toulavým, vyhozeným nebo zraněným kočkám bez domova.

Tyto webové stránky jsou nové. Veškeré informace o nás a o kočičkách za minulý rok najdete na Fb Písecké kočky

 

Pomáháme a léčíme

Depozitujeme a hledáme nové domovy

Pro naše nalezence hledáme  páníčky, kteří jim budou společníky.

Třeba jste to zrovna vy.

Věnujeme se zejména těmto hlavním činnostem. Budeme rádi i za Vaši pomoc. Práce s kočičkami je náročná, ale stojí za to.

Depozitujeme

V rámci možností a kapacity našeho domu , depozitujeme kočičky.

Snažíme se prosadit vznik městského útulku pro zvířata.

Pomáháme

V rámci našich možností pomáháme s odchytem kočiček

Šířime osvětu

prostřednictvím sociálních sítí a komunikaci s lidmi, spolky s podobným zaměřením se snažíme šířit osvětu a vyvracet mýty o kočičkách

Léčíme

ve spolupráci s veterináři léčíme nemocné kočičky

Portfolio Slideshow

This is a small description of the portfolio item, viewed from the main portfolio.

HDR Gallery

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed ac est nunc.

Beach

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed ac est nunc.

spolek Písecké kočky z.s.

Jsme zapsaný spolek se třemi členy snažící se pomáhat nalezeným, opuštěnýma nemocným kočičkám .

Hong Kong

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed ac est nunc.

Art Room

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed ac est nunc.

Ing. Eva Hulcová

Předsedkyně spolku Písecké kočky z.s.

„Můj celý život jsem milovala zvířátka a tak pomáhat kočičkám se stalo mým životním posláním“

Jiří Křišťan

člen spolku Písecké kočky z.s.

“ když vidím některé zubožené kočičky a ten zázrak proměny ,když dostanou péči a lásku tak mi to vše dává smysl“

 

Evička Růžičková

člen spolku Písecké kočky z.s.

 

“ pomůžu, když je potřeba a najít opuštěné kotě v polích je pro mě velkou odměnou“

pro detailnější informace klikněte na detail či jméno kočičky

Cipísek

Cipísek, kotě – kocourek, nar. 8.2018, roste nám před očima. Moc by si chtěl hrát a běhat. Je to veselý kocourek a nechce být sám. Rád by měl dalšího kamaráda a už konečně svůj domov. Než k nám přišel, užil si jenom hrůzu zanedbaného kotěte. Do aktivní rodiny.

Karčí

Krásná tříbarevka, kastrovaná, očkovaná, čistotná, přítulná kočička. Osud téhle kočičky je dosti zapletený. Před rokem ji jako odrostlé kotě kdosi vyhodil z domova, načež ji srazilo auto a ona se pokoušela najít pomoc u lidí. Obcházela domky, loudila jídlo, ale nikdo jí nepomohl. Dozvěděli jsme se o ní a několikrát jsme ji neúspěšně hledali. Až na základě vylepených plakátů se kočičku podařilo vypátrat. Již vysílenou a ležící v příkopu ji našli malé děti, které ji tím zachránili život. Zlomená pánev, naražená čelist, zalomený ocásek a do toho březí…U nás se zcela uzdravila a vytvořila s dalším zrzavým kocourkem nerozlučnou dvojici. Nabízeli jsme je dlouho jako pár, bohužel se nám je nepodařilo společně umístit. Po půl roce odjel zrzavý kocourek do nového domova sám. Kárčí je u nás již více než rok, moc se jí tady líbí, bohužel dělá neplechu v našem vlastním kočičím kolektivu. Je to velice chytrá a sebevědomá kočka, milá a bezproblémová se psem. Ale bude ji lépe jako jediné kočce v domácnosti. Nejlépe do domku s přístupem ven.

Viola

Viola, mladá černá želvovinová kočička, nar. cca 2015. Tahle kočička se narodila a žila těsně u kolejí za Dejvickým nádražím v Praze. Byla jednou ze dvou kočiček, které zbyly z větší skupiny koček. Chodila je tam krmit jedna hodná paní z Rumunska, která se tam kvůli nim občas musela hádat. Kočky žily pod stavební buňkou firmy, která se však rozhodla, že už je tam nechce a zahradila jim přístup. Druhá kočička zůstala v křoví, ale chytrá Violka se vypravila přes koleje k bezdomovcům do zbořeného domku plného odpadků. Kočičky zdaleka nepatřili do našeho „rajonu“, ale monitorovala jsem je od doby, kdy jsem v tomto okolí hledala kocourka, který jel z Písku do adopce a utekl paní z přepravky právě na Dejvickém nádraží. Violka přes zimu dostala rýmu, byla pohublá, horší srst, Rumunka se chystala vrátit do své země,  tak nakonec jsem se tedy rozhodla a Violku i Majku z nádraží odvezla. Obě kočičky byly lehce plaché. Této kočičce říkáme často Koník, jelikož hned poznáme podle dupotu, že to přiběhla právě ona. Stala se z ní milá, bezproblémová kočička, nevadí jí pes ani kolektiv koček. Krásně přibrala, má pěknou srst, je očkovaná, kastrovaná. Večer za námi přiběhne do postele  pomazlit se, přes den ráda vylehává vysoko na škrábadle a ráda si vyběhne ven na terasu. Je zvyklá žít si svým nenápadným životem a nikoho neobtěžovat. Moc by si už zasloužila vlastní trvalý domov.

Arnie

Jmenuji se Arnie, podle Arnolda Schwarzeneggera, jsem totiž chlapák. Měl jsem ošklivé zranění na tváři. Jedna hodná paní mě předala další paní, ta mě vzala na veterinu a tak mě zase dali dohromady. Prosím vás, hlavně mě nelitujte. Už jsem skoro zahojený, jenom mi trošku táhne oko, jak se mi zatahuje nová kůže a ještě mi musí dorůst srst, ale to nic není. Co je horší, že bych si přál najít hezký domov. Jsem mladý kocour, vyrovnané povahy, kontaktní, hodný, mazlivý, líbí se mi i pes, kterého tady mají; i kočky, které jsem tady viděl, mi nevadily. Dokonce jsem byl 4 dny v adopci. Ten kocourek, co jsem k němu jen, byl fajn. První den jsem si všechno prohlédnul, seznámil se, ale pak jsem prý šel na dva dny do koupelny za pračku, tak mě raději vrátili. Nevím, možná bych byl raději v nějakém domku. Tady, co jsem u tety, musím být zavřený, ale když mě pouští proběhnout, objevil jsem dvířka, kterými běhá pes dovnitř a ven a tak jsem je vyzkoušel. Líbilo by se mi to stejně, abych mohl spát v teploučku a občas se proběhnul venku. Když přijde teta nebo klidně návštěva, držím se jich jako klíště a všude bych je chtěl doprovázet. Opravdu mám lidi rád. Jó a jsem naočkovaný a odčervený, kastrovaný samo sebou.

Škraboška

Zlatíčko, půvabná a velice hodná, veselá kočička. Vlastně ještě puberťák. Bude vás milovat, běhat za vámi, bude si chtít hrát, dávat vám pusinky. Ideálně k dalšímu mladému zvířete, není podmínkou. Nar.8/2017. Škraboška proto, že má kráááásnou masku.

Slečna Stříbrná

Slečna Stříbrná, stále kotě , nar. duben 2018, kastrovaná. Krásně zbarvený, hebounký kožíšek. Kočička se stále socializuje. S námi se mazlí, jinak se ještě ostýchá. Ne do divoké rodiny s dětmi. Spíše ke klidným lidem, kteří ocení jení jemnost a krásu.

Líza


Líza, kotě-kočička, nar. 8/2018. Se svým bratrem Bártem, jako malé kotě osiřela, jelikož jim někdo otrávil mámu. Koťátka byla plachá, žila pod auty na sídlišti, takže je chytla hodná paní, až když byla tak zesláblá a vyhladovělá, že se nemohla postavit na nohy. Potom si oba prošly kotěcí chřipkou a průjmem ze změny stravy. Dnes jsou to nádherná buclatá koťata s perfektní srstí a krásnýma jantarovýma očima. Potřebují vlastní domov a někoho, kdo by se jim pořádně věnoval a hrál si s nimi. Bylo by nejlepší, pokud by mohly odejít spolu, bylo by jim nejlépe. Jsou to zdraví, odrostlí puberťáci. Líza je naočkovaná, čistotná, všechno jí chutná, ráda si hraje s dalšími kamarády. 

BártBárt, kotě-kocourek, nar. 8/2018. Se svojí sestrou Lízou, jako malé kotě osiřel, jelikož jim někdo otrávil mámu. Koťátka byla plachá, žila pod auty na sídlišti, takže je chytla hodná paní, až když byla tak zesláblá a vyhladovělá, že se nemohla postavit na nohy. Potom si oba prošly kotěcí chřipkou a průjmem ze změny stravy. Dnes jsou to nádherná buclatá koťata s perfektní srstí a krásnýma jantarovýma očima. Potřebují vlastní domov a někoho, kdo by se jim pořádně věnoval a hrál si s nimi. Bylo by nejlepší, pokud by mohly odejít spolu, bylo by jim nejlépe. Jsou to zdraví, odrostlí puberťáci. Bárt je naočkovaný, čistotný, velice rád papká a má moc rád svého kamaráda Cipíska.

Batman

Batman – Černobílý kocourek, nar. 10/2018. Tento kocourek je bratranec všech marůdků, ale kočička je vychovávala i krmila dohromady. Jeho pravou matku jsme neidentifikovali. Nyní je v léčení. Více než Batman, mu nyní říkáme Moták, Motáček. Kocourek se pere s nemocí a my nevíme, jak mu pomoct. Důsledkem je neurologický problém, kdy špatně koordinuje pohyb. Sice běhá jako vrtule, ale je vratký, plave mu zadní část těla i přední tlapky. Změnila se mu i povaha, v jeho případě ku prospěchu, je extrémně milý a mazlivý. Momentálně není možné Motáčka nabízet k adopci, než budeme vidět, jestli jeho zdravotní stav již zůstane nevratný a zůstane postižený. 

Matyáš


Matyáš, kotě-kocourek, nar. 10/2018. Luxusní dlouhosrstý hnědý kouřový kocourek. Přinesl ho moc hodný pán z velké lokality koček bez domova v kbelíku. Koťátko de facto umíralo, řitní otvor byl plný červů od much…Kocourek byl za minutu dvanáct operovaný a pod antibiotiky se uzdravil. Dnes je to pěkný kluk, jenom potřebuje víc času na vymazlení. Z celé kotěcí rodinky je nejplašší, za to je velmi žravý a pěkně roste. Potřebuje svoji rodinu na mazlení, útulková péče není pro takové kotě dostačující. Momentálně není k adopci, než se všechna koťata uzdraví a bude zřejmé, že jsou všechna v pořádku. 

Vendelín


Vendelín, kotě-kocourek, nar. 10/2018. Do našeho depozita byl přijat poté, co nám jedna paní přinesla kotě, pravděpodobně pokousané kunou. Raději jsme tedy odvezli všechna další koťata, další tři holky. Celkem tři koťata byla pokousaná. Nebylo nic hrozného, ale přece jenom bez antibiotik by to koťata nezvládla. Horší bylo místo, kde se narodily a žily. 100m od okresky Písek-Strakonice, která je pastí na tamní kočky. Lidé házeli po koťatech jablka, aby je zahnali ze silnice. Sestry již odešly do adopcí, Venoušek na svého páníčka ještě čeká. Je odčervený, prvně naočkovaný a je velice klidné povahy, stále by se mazlil.

Míša

Míša, extrémně mazlivá kočka a dobrá máma. Pochází z větší kolonie koček, které mají zázemí i krmiče. Jelikož měla nemocná koťata, některá vlastní a některá dokonce adoptovala (nikdo neví, které je vlastně její), musela přejít pod naše křídla. Koťata jsou stále v léčení, až se uzdraví a najdou se jim domovy, kočička se vrátí do svého domova, kde je v bezpečí. Kočička u nás podstoupila kastraci spolu s dalšími kočkami ze stejného místa.

Amálka


Amálka, kotě-kočička, nar. 10/2018. Adélka k nám přišla se svým tehdy nemocným bratrem, mamkou a dalšími koťaty. Byla nejmilejším a nejveselejším koťátkem. Adélka bohužel od samého začátku neroste, nyní je jí cca 9 týdnů a váží 490 gramů. Je nemocná a my se snažíme pomáhat, ale jsme bezradní. Je negativní na Felv i Fiv, v krvi má však vysoké hodnoty bílých krvinek, tedy v těle zánět. Byla již jednou hospitalizovaná, nyní máme další antibiotika. Tohle malé sladké koťátko zatím vůbec nemá vyhráno. Momentálně jí domov nehledáme.

Baruška

Baruška, kotě-kočička, nar. 10/2018, k nám přišla se svým tehdy nemocným bratrem, mamkou a dalšími koťaty. Je to nádherná tříbarevná dlouhosrstá kočička. Momentálně je nemocná. Je negativní na Felv i Fiv, v krvi má však vysoké hodnoty bílých krvinek, tedy v těle zánět. Užívá antibiotika. Zatím jí domov nehledáme, nejprve se všechna koťata musí uzdravit.

Tadeáš


Tadeáš, kotě-kocourek, nar. 10/2018. Krásný dlouhosrstý bílošedý kocourek. Sourozenec všech našich marůdků. On sám je zdravý, příjemné povahy, milý a mazlivý. Bude to parádní kocour. Momentálně není k adopci, než se všechna koťata uzdraví a bude zřejmé, že jsou všechna v pořádku.

Barnabáš


Barnabáš, kotě-kocourek, nar. 10/2018. Krásný černý kocourek, má hustou plyšovou srst. Má dobrou povahu, je milý, přítulný. Dobírá antibiotika, i když jeho zdravotní stav není tak špatný, jako u sourozenců. Momentálně není k adopci, než se všechna koťata uzdraví a bude zřejmé, že jsou v pořádku. 
Viktor


Viktor, nar. cca 3/2017. Hodný a přítulný zrzavý kocourek, mírné povahy, byl nalezený v obci Ražice v podivné poloze. Vyloučilo se sražení autem. Ačkoli byl rentgenován, hospitalizován, vyšetřen, testován, nezjistil se problém, proč nemůže pořádně vyloučit stolici. Nyní je již u nás v depozitu, je stabilizován, musí mít speciální dietu a uvidíme, co bude dál. Bohužel nemůže fungovat bez denní pomoci s vyprázdněním, což je otázka jedné minuty, ale závisí na tom jeho život. Kocourek je vykastrovaný i poprvé naočkovaný. Budeme čekat, zda se jeho stav nějak upraví, změní, ale je to málo pravděpodobné. Pokud by se objevil někdo zkušený a ochotný si Vikiho časem adoptovat, kontaktujte nás. V našich podmínkách nemůžeme takovému kocourkovi nabídnout trvale dobrý domov. Potřebuje individuální přístup i lásku.

Buldozer


Buldozer – kotě, kocourek, nar. 10/18. Koťata byla nalezena začátkem listopadu, při prvních mrazících opuštěná, promrzlá na kraji obce. Normální hravé, veselé, čistotné kotě. Buď si s ním musí hrát pořádně nový páníček, nebo by v novém domově mohl potkat nějakého zvířecího kamaráda.

Čarodějnice čarokrásná


Čarodějnice čarokrásná – černá kočička, kotě, nar. 10/2018. Buldozerova sestra – hravá, milá, přítulná. K adopci.

Mazlík


Mazlík Amy – kotě- kočička, nar. 10/2018. Nalezená začátkem listopadu, v prvních mrazivých dnech promrzlá a opuštěná na okraji vsi se svými sourozenci Buldozerem a Čarodějnicí čarokrásnou. Veselá, milá, hodná a umazlená. K adopci. 

Alex


Alex, nar. cca 2016, pěkný černobílý kocour. Evidentně kocourek bez domova, zabydlel se v lese, odkud vycházel loudit na čerpací stanici Ono u Podolí. Jestli byli od začátku spolu, nebo se tam potkal s Amadeem, to se nedozvíme. Jisté je, že tihle dva milí kocourci si nezaslouží žít bez domova, v mrazu a riskovat, že je na pumpě někdo přejede. Příjem 14.12., kocouři jsou zatím v karanténě, léčíme svrab, budou se kastrovat. Případní zájemci se mohou hlásit.

Amadeus

Amadeus, nar. cca 2015, pěkný šedobílý kocour. Evidentně kocourek bez domova, zabydlel se v lese, odkud vycházel loudit na čerpací stanici Ono u Podolí. Jestli se znal od začátku s Alexem nebo se seznámili, jak už to mezi bezdomovci bývá, to se nedozvíme. Jisté je, že tihle dva milí kocourci si nezaslouží žít bez domova, v mrazu a riskovat, že je na pumpě někdo přejede. Příjem 14.12., kocouři jsou zatím v karanténě, léčíme svrab, budou se kastrovat. Případní zájemci se mohou hlásit, kocourci budou brzy fit.

Nikolas


Nikolas, kotě-kocourek, nar. 10/2018, nalezenec z Písku, sídliště Jih. Původně to vypadalo, že kotě našlo domov, ale nálezce se ho vzdává. Kotě je velmi pěkné, tmavě mramorované, typu whiskas. Musí se ještě vyléčit lehká kotěcí rýma a koťátko se začne nabízet do adopce. Trpělivý zájemce si může rezervovat Nikolase již nyní. 
Sledujte náš Facebook

Dozvíte se tam o nových kočičkách k adopci a další informace.

Kontakt

Můžete nám napsat na
pk@piseckekocky.cz